Воскресенье, 19.08.2018
Вся правда о Константиновке         Первый.Некоммерческий.Уютненький.


обро пожаловать!

У нас читают

Информация [584]

Праздники Украины
                                 

Главная » Статьи » Новости налоговой службы » Информация

Актуально о налогах

20 июня – предельный срок уплаты единого налога в первой и второй группе

20 июня для предпринимателей первой и второй группы, осуществляющих ежемесячную уплату налога, – предельный срок уплаты авансовых платежей по единому налогу за июнь 2018 года. Напомним, что штраф за несвоевременную уплату составляет 50% ставки единого налога.

 

ЩОДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ САМОЗАЙНЯТИХ ОСІБ ЗА НЕВЕДЕННЯ (НЕНАЛЕЖНЕ ВЕДЕННЯ) КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ ТА ВИТРАТ

Відповідно до п. 178.6 ст.178 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Зокрема, форма Книги, яку ведуть фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів України від 16.09.2013 № 481.

Згідно зі ст. 121 ПКУ ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Крім того, статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 17 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями визначено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат громадянами, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Удосконалено порядок формування плану-графіка проведення документальних перевірок

Наказом Мінфіну України від 26.03.2018 №386, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.04.2018 за №465/31917, внесено зміни до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Наказ №386 опубліковано в «Офіційному віснику України» №41 від 29.05.2018.

Внесеними змінами вдосконалено процедури формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, оновлено перелік критеріїв ризику від провадження діяльності платників податків та поділ їх за ступенями.

Зокрема, до переліку критеріїв ризику для платників податків — юридичних осіб включено 28 нових критеріїв.

 

Набирають чинності зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску

З 08.06.2018 набирає чинності наказ Мінфіну України від 29.03.2018 № 393 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціального страхування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.04.2018 за № 498/31950 (далі – Наказ).

Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та встановлено, що:

платниками єдиного внеску є члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;

взяття на облік таких осіб здійснюється не пізніше робочого дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Наказом визначається форма заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма № 12-ЄСВ) та процедури взяття на облік платників єдиного внеску – членів фермерського господарства.

Заява за формою № 12-ЄСВ подається членом фермерського господарства до контролюючого органу за його місцем проживання та окрім члена фермерського господарства підписується Головою фермерського господарства, членом якого він є.

Також Наказом визначаються процедури заміни повідомлення про взяття на облік платників єдиного внеску за формою № 2-ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

У разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою № 2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

Контролюючий орган видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення протягом двох робочих днів після отримання від платника заяви із зазначенням причин заміни та старого повідомлення.

У такому ж порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

 

Коли і як сплачують земельний податок члени садівницького товариства

Зважаючи на те, що до 1 липня поточного року кожному платнику плати за землю податку буде надіслано податкове повідомлення-рішення про його сплату

Отож, якщо земельні ділянки у садівничому товаристві приватизовані громадянами (членами садівничого товариства) і кожен з них отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то у цьому випадку платником плати за землю є власники земельних ділянок-громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст.281 ПКУ.

Садівниче ж товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи землі загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва, і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

Додамо, що нарахування фізичним особам сум податку за землю проводиться контролюючими органами, які надсилають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

 

Не зволікайте щодо зміни реєстраційних даних!

У разі зміни місця проживання зобов’язані протягом місяця подати до державної податкової інспекції заяву (форма 5-ДР) для внесення відповідних актуальних даних в Державний реєстр фізичних осіб - платників податків. Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб податкові повідомлення – рішення про нараховану суму земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку обов’язково надійдуть у визначений законом термін до адресата.

У протилежному випадку громадянин може не отримати повідомлення від органу ДФС про нараховані суми податкових платежів, а відтак своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати зазначених податків.

Щоб не потрапити у перелік податкових боржників кожному громадянину, котрий змінює свої реєстраційні дані, зокрема прізвище, ім’я, по батькові або місце проживання (реєстрації), варто невідкладно подати заяву за формою 5-ДР за місцем нової реєстрації (проживання).

 

Центр обслуговування платників Костянтинівської ОДПІ надав понад 5 тисяч адміністративних послуг

Найбільша їх частина, а саме 2151 - це видача карток платника податків та внесення до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також надано 2064 відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків, 232 витягів з реєстру платників єдиного податку, 168 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету..
Крім цього, працівниками інспекції проведено реєстрацію 291 розрахункових книжок та 193 реєстратори розрахункових операцій.

Нагадуємо, перелік всіх адміністративних послуг можна переглянути на інформаційних стендах в Центрі обслуговування платників, а також на офіційному порталі Головного управління ДФС в Донецькій області.

 

 

В Костянтинівській ОДПІ розповіли, скільки платників не відвідують податкову

«Близько 70 відсотків платників, які обліковуються в Костянтинівській ОДПІ, звітують, листуються, роблять звірки зі сплати податків, зборів та платежів в електронному вигляді. Таким чином, вони не витрачають час на відвідування податкової інспекції, складання звітності на паперових носіях, оперативно знайомляться з інформацією про стан своїх розрахунків з бюджетом, а також отримують необхідні довідки» - повідомляє начальник управління обслуговування платників Ірина Чуб.

Ірина Євгеніївна також зазначила, що фахівцями податкової інспекції постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг переходу на «електронне спілкування» з фіскальною службою, зокрема роботи в електронному кабінеті платника -

«З початку року 1082 платника отримали ключі електронного цифрового підпису та приєдналися до договору про визнання електронних документів. Для зручності платників, які вперше отримали ключі електронного цифрового підпису, фахівцями Центру обслуговування платників запроваджено проведення майстер-класів, під час яких платники навчаються користуватися електронним підписом, складати та подавати звітність, працювати в електронному кабінеті».

З актуальною інформацією щодо отримання ключів електронного цифрового підпису, подання звітності та роботи в електронному кабінеті платника можна ознайомитись в Центрі обслуговування платників Костянтинівської ОДПІ, а також на веб-порталі ДФС України. 

 

Фіскальний чек покупцю видаватимуть ще 27 Костянтинівських суб’єктів господарювання

Саме стільки реєстраторів розрахункових операцій зареєстрували суб’єкти господарювання з початку року  в Центрі обслуговування платників Костянтинівської ОДПІ.

«Пересічні споживачі, які купують товари та послуги у підприємців не завжди розуміють важливість чеків, рідко вимагають їх, а ще рідше знають, які саме данні повинні у них вказуватись. Нечесні продавці користуються цим і видають не фіскальний, а товарний чек, в якому не має усіх необхідних реквізитів. Тому, у разі, коли товар виявився зіпсованим, і покупець звертається по допомогу до Держспоживслужби, ідентифікувати такого продавця не є можливим, адже на такому чеку не має номеру, особистих даних підприємця (ПІБ, номеру облікової картки платника податків), адреси, найменування товару, тощо. Тож, покупцям треба бути уважними, за можливості робити покупки у тих суб’єктів господарювання, які надають чеки – фіскальні, товарні – з усіма необхідними реквізитами. Таким чином ви убезпечити себе від можливих неприємних наслідків" – зазначила начальник управління обслуговування платників Костянтинівської ОДПІ Ірина Чуб.

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє про зміну реквізитів рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів , які починають діяти з 02.07.2018 року.

З оновленими рахунками можливо ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС у Донецькій області у розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Категория: Информация | Добавил: konstantinovka (14.06.2018)
Просмотров: 18 | Рейтинг: 0.0/0 |
Поделиться
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Наш опрос

Какой год считать датой рождения Константиновки:
Всего ответов: 254
Мини-чат
Статистика

На ВПК онлайн : 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Погода в Константиновке

почем валюта?

Последние комментарии

Хороший прикол с велосипедом. Видимо, в Европу на ...

Понравился снимок с велосипедом. Это, видимо, в Ев...

Ну ти, друже, чуть не увесь мій фейсбук сюди запхн...

Из всех перезагрузок ничего хорошего не будет.Каки...

Правильно,админ.Все они одним миром или элем мазан...

Чай уже купил, под следующие выборы приеду, вручу....

Cпасибо за коммент, содержащий экономическую оценк...

Админ пытается донести, что сила ночи, сила дня - ...

 

Последние объявления

[19.06.2013][Реклама, оформление]
Рекламное агентство полного цикла "Клад" (0)
[17.05.2013][Фото, видео съемка]
Свадебная фото/видеосъемка Константиновка (0)
[12.03.2013][Разное...]
Святогорск отдых в детском лагере Чкалова (0)
[02.01.2013][Ремонт]
Ремонт и реставрация ванн в Константиновке (1)
[27.11.2012][Комплектующие]
Куплю модем 3G Huawei Е1550 Е171 или Е173 (2)

Copyright MyCorp © 2018

19.08.2018