Пятница, 19.04.2024
Вся правда о Константиновке         Первый.Некоммерческий.Уютненький.


обро пожаловать!

У нас читают

Информация [728]

Праздники Украины




                                 

Главная » Статьи » Новости налоговой службы » Информация

Константиновские фискалы о налоговом законодательстве

Єдиний внесок: що потрібно знати

Максимальна величина зарплати, з якої сплачується єдиний внесок у 2018 році (з 1 січня по 31 грудня) – 55 845 гривень. Про це зазначили в Костянтинівській ОДПІ.

Розмір мінімального єдиного внеску для платників єдиного податку 1, 2, 3 груп, для самозайнятих осіб, для ФОП на загальній системі оподаткування та для членів фермерського господарства в місяць становитиме 819,06 грн, за квартал – 2 457,18 грн. Розмір максимального єдиного внеску для вказаних категорій – 12 285,90 грн за місяць та 36 857,70 грн за квартал.

Звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Єдиний внесок для усіх ФОП сплачується до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Це ж правило буде поширюватись на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Довідково: Раніше для фізичних осіб-підприємців, крім ФОП на спрощеній системі оподаткування, застосовувався річний період сплати єдиного внеску. На сьогодні, ця норма не діє. Сплата проводиться на загальних підставах. Платники єдиного податку 1 групи у 2018 році втрачають право на сплату єдиного внеску в сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Тому, з нового року будуть платити його в повному мінімальному розмірі (у 2018 році – 819,06 грн), як й усі інші спрощенці.

 

 

Дізнайтесь про свої доходи через електронний кабінет

В Костянтинівській ОДПІ нагадують, що у рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців на офіційному веб-порталі ДФС в «Електронному кабінеті платника» функціонує сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб–платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».

Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами. Інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб–платників податків можна отримати у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника, з використанням лише електронного цифрового підпису фізичної особи.

Для цього необхідно:

- увійти до Електронного кабінету платника або через офіційний веб-портал ДФС;

- обрати відповідний акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК);

- обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія (USB – накопичувач, СD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key 6.dat);

- вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти»;

- обрати розділ «Заяви, запити для отримання інформації»;

- обрати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидій на житло». У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором. Після заповнення натисніть «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати».

Якщо при заповненні запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система напише «Помилка» та виділить рожевим кольором відповідні поля.

Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати».

Процедура підпису така ж сама, як і процедура входу в особистий кабінет.

Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації. Наприклад: «Електронний кабінет». Відправлений запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» в приватній частині особистого кабінету. Після обробки запиту до особистого електронного кабінету платника надходить повідомлення.

Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати. Слід зазначити, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді можна отримати за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

 

До уваги платників податків! Податковий календар

09 лютого 2018 року – останній день подання:

- податкової декларації рентної плати з розрахунком за IV квартал 2017 року:

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
рентної плати за спеціальне використання води;
рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- податкової декларації екологічного податку за IV квартал 2017 року;

Запрошуємо до декларування доходів!

Костянтинівська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Обов’язок подання декларації у громадян настає у випадку отримання таких доходів:

- від особи, яка не є податковим агентом (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, у т.ч.: надання репетиторських послуг, послуг з перевезення громадян, бухгалтерські послуги тощо);

- іноземних доходів;

- від операцій з інвестиційними активами;

- від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

- від успадкування чи отримання у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;

- за ухвалою суду, за якою прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно;

- у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року;

Спадщина: коли подається декларація про майновий стан і доходи

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.

Так, об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Водночас, вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого другого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим зброром за ставкою 1,5%.

В Костянтинівській ОДПІ підвели підсумки першого місяця декларування

«У січні 2018 року жителі Костянтинівки і Костянтинівського району подали 50 податкових декларацій про майновий стан і доходи», - повідомила в.о. начальника Костянтинівської ОДПІ Олена Чепракова.

Олена Василівна також розповіла, що загальна сума задекларованого доходу склала 1,2 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб - 73 тис.грн., військового збору - 12,8 тис.грн.

Найбільша кількість декларацій подали спадкоємці, які в минулому році отримали спадщину, таких громадян - 26. Ще 6 осіб задекларували доходи, отримані від здачі в оренду нерухомого майна. Решту декларацій подали громадяни, які продавали в 2017 році власну сільгосппродукцію, нерухоме майно, отримували інші доходи, які не оподатковувалися при їх отриманні.

Найбільші суми доходів на сьогоднішній день задекларували 2 громадянина - нерезидента, які отримали спадщину майже на 83 тис.грн. Сума сплачених ними податків склала понад 16 тис.грн.

 

Про конституційний обов’язок з декларування доходів нагадали Торецьким платникам

                       

В приміщенні Торецького відділення Костянтинівської ОДПІ днями відбувся семінар за участі фахівців Костянтинівської ОДПІ, ГУ ДФС у Донецькій області, Управління пенсійного фонду та міського Центру зайнятості.  Платники податків дізнались про особливості цьогорічної кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2017 році, новації в оподаткуванні діяльності фізичних осіб – підприємців, переваги звітування до податкової інспекції в електронному вигляді.

     Відкрила семінар начальник Торецького відділення Костянтинівської ОДПІ Ольга Федоренко, яка нагадала, що декларувати доходи – це конституційний обов’язок кожного громадянина, та повідомила що з 1 січня 2018 стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році, і триватиме вона до 1 травня 2018 року.

«Із приємних нововведень, з якими зіткнуться громадяни в цю кампанію Декларування доходів громадян, зазначу звільнення від обкладення ПДФО спадщини, яку успадковують рідні брати і сестри, бабуся і дідусь з боку матері і з боку батька, онуки такої фізичної особи, тобто особи другого ступеня споріднення. До змін, які вступили в силу з 1 січня 2017 року, звільнення застосовувалося тільки до першого ступеня споріднення.

Також, сума оплати за навчання, яку тепер можна включати до податкової знижки не обмежуватиметься помісячним лімітом у вигляді прожиткового мінімуму, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. У податковій знижці можна буде враховувати витрати на навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення не залежно від того, чи отримував він заробітну плату чи ні», - повідомила начальник Торецького відділення.

Присутні познайомились із змінами в оподаткуванні приватних підприємців, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», яким затверджено нові соціальні показники, що впливають на суми податків для підприємців.

Особливу увагу було приділено перевагам подання звітності до органів ДФС в електронному вигляді, електронним сервісам фіскальної служби, а також типовим помилкам, які допускають платники при звітуванні до податкової інспекції.

В ході семінару платники мали змогу поставити до представників фіскальної служби питання, на які отримали компетентні відповіді.

 

Категория: Информация | Добавил: konstantinovka (08.02.2018)
Просмотров: 261 | Рейтинг: 0.0/0 |
Поделиться
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Наш опрос

Какой год считать датой рождения Константиновки:
Всего ответов: 258
Мини-чат
Статистика

На ВПК онлайн : 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Погода в Константиновке

почем валюта?

Последние комментарии

Ну ти, друже, чуть не увесь мій фейсбук сюди запхн

Из всех перезагрузок ничего хорошего не будет.Каки

Правильно,админ.Все они одним миром или элем мазан

Чай уже купил, под следующие выборы приеду, вручу.

Cпасибо за коммент, содержащий экономическую оценк

Админ пытается донести, что сила ночи, сила дня -

А мне все равно - ваши Березины, Омельяновичи, мас

В свином «скандале» ни стыковки,ни соотношения фак

 

Последние объявления

[19.06.2013][Реклама, оформление]
Рекламное агентство полного цикла "Клад" (0)
[17.05.2013][Фото, видео съемка]
Свадебная фото/видеосъемка Константиновка (0)
[12.03.2013][Разное...]
Святогорск отдых в детском лагере Чкалова (0)
[02.01.2013][Ремонт]
Ремонт и реставрация ванн в Константиновке (1)
[27.11.2012][Комплектующие]
Куплю модем 3G Huawei Е1550 Е171 или Е173 (2)

Copyright MyCorp © 2024

19.04.2024