Четверг, 28.03.2024
Вся правда о Константиновке         Первый.Некоммерческий.Уютненький.


обро пожаловать!

У нас читают

Информация [728]

Праздники Украины




                                 

Главная » Статьи » Новости налоговой службы » Информация

Костянтинівська податкова роз`яснює

З нового року нова декларація для декларування доходів громадян

Костянтинівська ОДПІ нагадує, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року №556 (далі – Наказ №556) форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) та інструкцію щодо її заповнення викладено у новій редакції.

З 1 січня 2018 року фізичні особи, які згідно з Податковим кодексом України зобов’язані та/або мають право подати декларацію здійснюють свій обов’язок та/або реалізують таке право за формою декларації, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року №859 у редакції Наказу №556.

Відповідно до змін, в декларації передбачено внесення відомостей до категорії платників щодо осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного (податкового) року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення. Такі декларації є ліквідаційними для даної категорії платників податків. Слід зазначити, що цю позначку повинні зазначати лише особи, які прийняли рішення про припинення у звітному році, тобто дата прийняття рішення не повинна бути менше ніж 01.01.2017 та більше ніж 31.12.2017.

Більш детально про зміни, які відбулися у додатках та приклади заповнення оновленої декларації, йдеться у листі ДФС України від 18.12.2017 №35310/7/99-99-13-01-03-17 «Про декларування доходів фізичними особами».

 

Оподаткування новорічних подарунків

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується Податковим кодексом України. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 році – 800 грн). Про це проінформували у Тернопільській ОДПІ.

Водночас пп. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), у вигляді, зокрема, вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни.

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними Кодексом.

Відповідно до п. 164.5 ст. 164 Кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 – Сп),

де К – коефіцієнт;

Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 %, визначену в ст. 167 Кодексу.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ), вартість дарунків, яка не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається в податковому розрахунку за ф. N 1ДФ під ознакою доходу «160».

При цьому, якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення відображається у податковому розрахунку ф. N 1ДФ під ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Враховуючи викладене, якщо вартість дарунка, який надається платнику податків, не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, то вона не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

У разі якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ст. 164

 

Костянтинівські підприємці обирають електронну звітність

Як повідомили у відділі електронних сервісів та звітності Костянтинівської ОДПІ, у листопаді 2017 року прийнято 5100 документів податкової звітності та звітності по єдиному внеску.

Досягнуто показника подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку по всіх звітних документах майже 70%.

 

Єдиний внесок з нового року отримав нові правила

З 1 січня 2018 року фізичні особи-підприємці, в тому ж числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, особи, які проводять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, які не відносяться до осіб, що підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню з інших підстав – зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Про це нагадали в Костянтинівській ОДПІ.

Також, платники єдиного податку 1 групи втрачають право на сплату ЄВ в сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відтак, зобов'язані будуть сплачувати його в розмірі, не меншому ніж мінімальний страховий платіж, тобто, на загальних підставах.

 

Гаряча лінія «Пульс» для платників податків

Сервіс «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів (далі – Інформація).
Заявники можуть надати Інформацію за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну пошту idd@sfs.gov.ua.
Інформація приймається цілодобово.

При наданні Інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДФС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.

У разі звернення представника Заявника обов’язково надаються відомості стосовно його повноважень здійснювати представництво законних інтересів та ведення справ Заявника, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Якщо представник Заявника не надає такі дані, Інформація на сервіс «Пульс» не приймається.
Про результати розгляду Інформації клієнти повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.

Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної Інформації та повідомлень про наявність на офіційному веб-порталі/субсайтах ДФС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів чи систем; відомості що надходить до ІДД ДФС електронною поштою щодо мінімізації сплати податків, зборів, митних платежів, ЄВ.

 

Про право громадян на доступ до публічної інформації

Костянтинівська ОДПІ звертає увагу громадян, що Закон України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2939) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом №2939, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Відповідно до п.1 ст.2. Закону №2939 метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень та створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, у тому числі і до публічної інформації про діяльність органів Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України).

Так, згідно із п.4.1 розділу IV наказу Міністерства фінансів України від 20.11.2014 №1154 «Про затвердження Типового порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при розгляді запитів на отримання публічної інформації» зі змінами та доповненнями, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08.12.2014 за №1573/26350, доступ до публічної інформації про діяльність органів ДФС України забезпечується шляхом:

  1. систематичного та оперативного оприлюднення інформації:

• в офіційних друкованих виданнях;

• на офіційному веб-порталі ДФС України, субсайтах територіальних органів ДФС України;

• на інформаційних стендах у приміщеннях органів ДФС України;

• будь-яким іншим способом;

  1. надання інформації за запитами на інформацію.
    Нагадуємо, що відповідно до п.1 ст.20 Закону №2939 розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

 

За реалізацію дешевого алкоголю мінімальний штраф десять тисяч гривень
Костянтинівська ОДПІ повідомляє, що Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначені основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари.
Мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої – ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.

Відповідно до ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

 

Казкові герої декларують доходи!

Напередодні новорічних свят Костянтинівська ОДПІ звертає увагу на те, що доходи, отримані від продажу ялинок, надання послуг Діда Мороза, Снігуроньки, ведучого, музичного супроводу свята підлягають оподаткуванню.

Власники закладів ресторанного господарства та розважальних закладів, оплачуючи розважальні послуги, повинні виконати роль податкового агента, тобто утримати й перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб. Також ці суми, виплаченого доходу повинні зазначатися у формі №1ДФ за ознакою доходу 102.

У разі отримання доходів, які не оподатковувалися при виплаті, всі казкові герої, ведучі та музиканти зобовязані завітати до фіскальної служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року (за 2017 рік – до 1 травня 2018 року), а також нарахувати і сплатити до бюджету ПДФО за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%.

Якщо підприємницька діяльність зареєстрована і послуги надаються у межах цієї діяльності, то підприємницький статус такої фізичної особи має бути зазначений в договорі, а замовнику доцільно отримати від нього витяг з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності.

 

В Донецькій митниці ДФС оформлено майже 48 тис. митних декларацій

Протягом 11 місяців поточного року в Донецькій митниці ДФС оформлено майже 48 тис. митних декларацій. З них практично 32 тис. - це експортні декларації, більше 9 тис. – імпортні, майже 7 тис. митних декларацій оформлено в інших митних режимах. Найбільше митних декларацій - 5376 шт. оформлено саме у листопаді 2017 року. Слід зазначити, що збільшення кількості оформлених митних декларацій спостерігається по всіх типах, але найбільший приріст зафіксовано у імпортному напрямку. Так, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість оформлених імпортних декларацій збільшилась майже на третину.

Згідно з даними Донецької митниці ДФС у січні-листопаді 2017 року зовнішньоекономічні операції в митниці здійснили 714 осіб. У порівнянні з торічними показниками активність суб’єктів, що здійснюють операції з товарами, зросла на 20%. Значно збільшилась кількість тих , хто ввозить товари на митну територію України, їх доля складає 45% від загальної кількості суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Найбільший приріст у цьому напрямку забезпечено завдяки активному оформленню громадянами автотранспортних засобів. Питома вага тих, хто вивозить товари з митної території України, складає 41% від загальної кількості суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, 14% - ті, хто здійснював як імпортні, так і експортні оформлення.

Також, на третину збільшився у поточному році і зовнішньоторговельний обіг, який склав на кінець листопада більше 4,2 млрд гривень. Імпортовано товарів на суму 1,03 млрд дол., експортовано – майже на 3,2 млрд гривень. Залишається позитивним сальдо зовнішньоторговельного балансу, яке складає 2,15 млрд доларів.

За даними Державної служби статистики України, у січні-вересні 2017 року доля Донецької області в загальних обсягах складала 10% за експортом (третє місце після м. Києва та Дніпропетровської області) та 4% - за імпортом.

Відпочивальники Донеччини сплатили понад 825 тисяч гривень туристичного збору

За підсумками одинадцяти місяців 2017 року суб’єктами господарювання Донецької області до місцевих бюджетів перераховано 826,7 тис. грн туристичного збору.

Лідером у туристичній галузі традиційно залишаються курортні зони Азовського узбережжя, а саме м. Маріуполя та Мангушського району. Цьогоріч любителі пляжного відпочинку залишили у регіоні 480,5 тис. гривень.

На другому місці Слов’янський район. З початку року за відпочинок у лісі, на озерах та річці туристи сплатили 182,6 тис. гривень.

Третю щабель поділили між собою туристичні зони Бахмутського району та м. Краматорська з результатом у 71 та 72,5 тис. грн відповідно.

Слід зазначити, що у Донецькій області платниками туристичного збору зареєстровано 196 платників податків, з них: 116 фізичних осіб та 80 юридичних осіб. Найбільшими платниками зазначеного збору є: ТОВ «Здравница Плюс» - 79,3 тис. грн, ДП «Маріупольський морський торговельний порт» - 15,3 тис. грн, та ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля» - зі сплатою 9 тис. гривень.

Нагадаємо, що туристичний збір – це місцевий податок, кошти якого поповнюють місцеву скарбницю. Його ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1% до вартості усього періоду проживання.

Платниками такого збору є: адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортні заклади; квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам, та укладають договір про оренду майна; юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації, сплачується щоквартально, у визначений термін за місцезнаходженням об’єкта.

Митниками Донеччини виявлено порушення митних правил на 8,2 млн гривень

Управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС за січень-листопад 2017 року виявлено та задокументовано 164 порушення митних правил, що в три рази більше торічних показників за той же період. За попередньою оцінкою, вартість предметів правопорушень складає 8,26 млн гривень. Із загальної кількості справ 23 протоколи - з реально вилученими предметами на суму більше 176 тис. гривень.

Аналіз структури виявлених правопорушень в розрізі статей Митного кодексу України (далі - МКУ) свідчить, що найбільш поширеними порушеннями митних правил є ввезення на митну територію України транспортних засобів на так званих «євробляхах», а саме: порушення строків транзиту (ст. 470 МКУ) і тимчасового ввезення (ст. 481 МКУ) та, як наслідок, використання транспортного засобу, стосовно якого надано пільги в інших цілях (ст. 485 МКУ). В рамках здійснення провадження стосовно вищевказаних правопорушень протягом січня - листопада поточного року 4 автомобілі вилучено в рахунок забезпечення сплати штрафу. В половині випадків, після сплати штрафів транспортні засоби повернуто власникам. Два автомобілі передані до Державної виконавчої служби для їх подальшої реалізації з метою погашення суми штрафів. Питома вага протоколів, складених за цими статтями МКУ, складає 82% від загальної кількості виявлених правопорушень. Нагадаємо, що максимальна сума штрафних санкцій за вчинення порушення митних правил цієї категорії справ за окремими частинами ст.470 МКУ складає 8,5 тис. грн, а за порушення, передбачені окремими частинами ст. 481 МКУ, становить 17 тис. гривень. Зовсім інші гроші доведеться сплатити порушникам митного законодавства України за правопорушення, передбачені ст. 485 МКУ, щодо стягнення з правопорушника 300% несплаченої суми митних платежів. Наприклад, мінімальна сума накладеного митницею штрафу у звітному періоді по одному з протоколів про порушення митних правил за ст. 485 МКУ, складає майже 310 тис. гривень.

З метою протидії порушенням митного законодавства та профілактики злочинів у митній сфері, протидії порушенням митного законодавства та профілактики злочинів на автомобільному транспорті митницею разом із правоохоронними органами Донецької області проведено 16 спільних заходів. Результатом загальних зусиль стало складання 21 протоколу про порушення митних правил на зальну суму майже 80 тис. гривень. Основними предметами правопорушень традиційно є підакцизні товари, а саме – контрабандні тютюнові вироби.

Також за вказаний період на розгляд суду направлено 19 справ про порушення митних правил на суму 8,23 млн гривень. За результатами їх розгляду судом у 15 випадках застосовано конфіскацію на загальну суму 8,16 млн грн, стягнення у вигляді штрафу застосовано по 8 рішеннях на суму 8,14 млн грн, припинено одну справу на суму 58 тис. гривень.

До Держбюджету України протягом 11 місяців поточного року митницею перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 304 тис. гривень. Левова частка штрафів, а саме практично 290 тис. грн, сплачена порушниками митного законодавства в рамках штрафів, накладених митницею, та за рахунок коштів у зв'язку із припиненням справ шляхом компромісу.

Донеччина: місцеві громади отримали понад 3,4 млн грн від надходжень транспортного податку

За одинадцять місяців поточного року транспортний податок у області сплатили 60 підприємств та 81 мешканець Донеччини.

Основну частку від надходжень транспортного податку сплатили власники елітних авто м. Маріуполь (1 млн 17 тис. грн), м. Краматорськ (326 тис. грн) та м. Бахмут і Бахмутського району (582 тис. грн) Донецької області.

Зокрема, з початку року від громадян Донеччини надійшло майже 2 млн грн податку, нарахованого за 84 дорогих автомобіля. Натомість, юридичні особи сплатили більш, ніж 1,4 млн грн за 85 транспортних засоби.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року змінено розрахункову середню вартість автомобілів. Так, об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2017 році - 1 мільйон 200 тис. гривень). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників транспортного податку та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням http://10.80.31.32/data/files/193089.jpg

 

Категория: Информация | Добавил: konstantinovka (28.12.2017)
Просмотров: 253 | Рейтинг: 0.0/0 |
Поделиться
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Наш опрос

Какой год считать датой рождения Константиновки:
Всего ответов: 258
Мини-чат
Статистика

На ВПК онлайн : 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Погода в Константиновке

почем валюта?

Последние комментарии

Хороший прикол с велосипедом. Видимо, в Европу на

Понравился снимок с велосипедом. Это, видимо, в Ев

Ну ти, друже, чуть не увесь мій фейсбук сюди запхн

Из всех перезагрузок ничего хорошего не будет.Каки

Правильно,админ.Все они одним миром или элем мазан

Чай уже купил, под следующие выборы приеду, вручу.

Cпасибо за коммент, содержащий экономическую оценк

Админ пытается донести, что сила ночи, сила дня -

 

Последние объявления

[19.06.2013][Реклама, оформление]
Рекламное агентство полного цикла "Клад" (0)
[17.05.2013][Фото, видео съемка]
Свадебная фото/видеосъемка Константиновка (0)
[12.03.2013][Разное...]
Святогорск отдых в детском лагере Чкалова (0)
[02.01.2013][Ремонт]
Ремонт и реставрация ванн в Константиновке (1)
[27.11.2012][Комплектующие]
Куплю модем 3G Huawei Е1550 Е171 или Е173 (2)

Copyright MyCorp © 2024

28.03.2024