Пятница, 29.03.2024
Вся правда о Константиновке         Первый.Некоммерческий.Уютненький.


обро пожаловать!

У нас читают

Информация [728]

Праздники Украины




                                 

Главная » Статьи » Новости налоговой службы » Информация

НОВИНИ ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Виплата дивідендів фізичним особам: обмеження щодо граничної суми розрахунків застосовується

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» із змінами та доповненнями (далі – Постанова) встановлено граничну суму розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч).

Згідно з п. 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, із змінами та доповненнями (далі – Положення) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених Постановою. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), які установлені пунктом 1 Постанови та п. 2.3 глави 2 Положення (50000 гривень), стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі виплат суб’єктами господарювання дивідендів фізичним особам.

 

ДФС: Платники податків самостійно обирають програмне забезпечення для формування та подання електронної звітності

Державною фіскальною службою України забезпечується функціонування «Електронного кабінету платника» (ЕКП), за допомогою якого можливо сформувати та надіслати до органів ДФС електронні документи. Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).

При цьому перевірка ЕЦП здійснюється при вході в особистий кабінет ЕКП шляхом перевірки чинності посиленого сертифіката за даними відповідного онлайн сервісу АЦСК (OCSP). У разі якщо сервер АЦСК не доступний, ідентифікацію платника здійснити не можливо, про що платнику формується відповідне повідомлення.

Крім того, у рубриці «Електронна звітність» на офіційному веб-порталі ДФС розміщено Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist).

ДФС повідомляє, що прийняття та обробка «Єдиним вікном подання електронної звітності» електронних документів (податкової звітності, податкових накладних та інших документів) здійснюється з використанням ЕЦП будь-якого АЦСК відповідно до чинного законодавства.

Електронний реєстр суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з ЕЦП, оприлюднюється на офіційному сайті Центрального засвідчуваного органу Міністерства юстиції України czo.gov.ua/ca-registry.

Платники податків для формування електронних документів самостійно на власний розсуд можуть обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Крім того, станом на 17 год. 00 хв. 5 липня 2017 року платниками надіслано, а ДФС прийнято та оброблено більше 500 тисяч податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

У червні до спеціальних фондів області на ремонт доріг митники Донеччини спрямували майже 151 мільйон гривень


За результатами роботи Донецької митниці ДФС у першому півріччі 2017 року до загального та спеціального фондів Державного бюджету України спрямовано понад 2,4 млрд гривень.

Нагадуємо, що вже півроку у всіх областях України діє «дорожній експеримент», в рамках якого 50% від перевиконання індикативних показників доходів Державного бюджету України за загальним фондом зараховується до спеціальних фондів обласних бюджетів.

Відтак, у першому півріччі 2017 року для зарахування до спеціальних фондів Донеччини, кошти з яких використовуються на ремонт та облаштування логістичної інфраструктури області, Донецькою митницею ДФС спрямовано суму більше, ніж 338 млн гривень.

Слід також відмітити, що у січні-червні 2017 року в Донецькій митниці спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення помісячних перерахувань до бюджету Донеччини. Сума надходжень у червні більше, ніж у 20 разів перевищила аналогічні показники січня поточного року та склала майже 151 млн грн, що є найкращим показником за 2017 рік.

Донецька митниця ДФС висловлює щиру вдячність всім учасникам зовнішньоекономічної діяльності та сподівається на подальшу співпрацю заради розвитку нашого регіону

 

На Донеччині затримано 35 вагонів деревини на 1 млн гривень, які намагались незаконно вивезти до м. Донецьк

 

Співробітниками оперативного управління, слідчого управління фінансових розслідувань та управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з працівниками Прокуратури Донецької області в ході досудового розслідування кримінального провадження за ст.205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво) ліквідовано схему незаконного перевезення деревени до тимчасово непідконтрольної території країни.

Так, в ході проведення слідчих дій встановлено групу осіб, які на території Донецької та Одеської областей України створили низку фіктивних підприємств. Протягом 2017 року зазначені підприємства складали та видавали підроблені супровідні документи на грузи, що переміщувались залізничним транспортом до тимчасово непідконтрольної території України. Тим самим до м. Донецьк незаконно перевозили різноманітні товарно-матеріальні цінності.

Під час розслідування кримінального провадження попереджено вивезення на непідконтрольну територію 35 вагонів деревини (1621 т.) на суму понад 1 млн грн, що заготавлювалась лісгоспами західних регіонів держави.

Проводяться невідкладні слідчі дії.

ДФС: Повернення переплат підприємствам, активи яких знаходяться на непідконтрольних територіях, здійснюються виключно за рішенням судів

Державна фіскальна служба України повернення надміру сплачених сум податків та зборів, в тому числі з податку на прибуток, здійснює відповдно до п. 43.5 ст. 43 Податкового кодексу України та наказу Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 (зі змінами та доповненнями). У випадку подання платником податку відповідної заяви та підтвердження наявності такої переплати фіскальні органи готують висновок в органи казначейства. Однак непоодинокі випадки звернення підприємств за поверненням переплат у строки понад три роки, чи відсутності в обліку фіскальних органів таких надміру сплачених сум або неможливості підтвердження таких переплат, в тому числі по підприємствах, які знаходяться на непідконтрольній території. При таких умовах ДФС повернення надміру сплачених сум не здійснює. Суб’єкти господарювання, як правило, звертаються до суду і повернення переплат здійснюється виключно за рішенням судових органів.

 

Наслідки видачі фіскального чеку без обов’язкових реквізитів

Документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення.

До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у наступних розмірах.

У разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

- вчинене вперше – 1 гривня;

- за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих товарів (послуг) з встановленими вище порушеннями.

Крім того, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого законом порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Від платників Донеччини надійшло майже 113 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі

В Донецькій області нараховується близько 2,8 тис. суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами. За 6 місяців 2017 року кількість виданих ліцензій на зазначені види діяльності складає 4,5 тис. шт. (на алкогольні напої – 2,6 тис. шт., на тютюнові вироби – 1,9 тис. шт.). За видачу та подовження таких ліцензій до місцевих бюджетів надійшло понад 16 млн гривень.

За 6 місяців 2017 року від платників Донеччини до місцевих бюджетів надійшло 112,7 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Співробітники ГУ ДФС у Донецькій області провели 84 перевірки суб`єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг в роздрібній і оптовій торгівельній мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. За результатами встановлених порушень до підприємців відповідно до законодавства застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 1,25 млн гривень. Основними порушеннями є відсутність ліцензій, торгівля тютюновими виробами за цінами вище максимально встановлених виробником шляхом маркування на пачці та збільшених на суму акцизного податку та реалізація алкогольних напоїв за цінами нижче мінімальних, встановлених державою.

За результатами контрольно-перевірочних заходів та роз’яснювальної роботи серед платників податків за 6 місяців 2017 року додатково видано 528 шт. ліцензій на право роздрібної торгівлі суб’єктам господарювання, які до цього не мали такі ліцензії. Така тенденція також пов’язана з ліцензуванням реалізації пива, яке віднесено до алкогольних напоїв з 1 липня 2015 року, а також із заміщенням суб’єктів господарювання на ринку роздрібної торгівлі.

 

Особливості оподаткування військовим збором подарунків

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Підпунктом 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 ПКУ встановлено, що додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

Нарахування, утримання та сплата військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Разом з цим п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Згідно з п.п. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 розділу IV ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Враховуючи викладене, якщо вартість дарунка, який надається платнику податків, не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2017 році – 800,0 грн.), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, то вона не є об’єктом оподаткування військовим збором.

У разі якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується військовим збором як додаткове благо.

 

Майже удвічі збільшились надходження до місцевих бюджетів від власників нерухомості Донеччини

За перше півріччя 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали понад 22,7 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 45% перевищує надходження минулого року.

Майже половину від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області. Їх цьогорічний внесок вже склав більш, ніж 9,5 млн гривень.

На Донеччині нараховується понад 1,8 тисяч платників-юридичних осіб, які володіють 8 тисячами об’єктів нерухомості. З них 629 платників, що володіють 1,5 тис. об’єктів, зареєстровані у м. Маріуполь. Відповідно до поданих підприємствами податкових декларацій з податку на нерухоме майно річна сума нарахувань складає 63,1 млн грн, що на 8,6 млн грн більше у порівнянні з показниками 2016 року. За шість місяців 2017 року юридичні особи вже сплатили 22 млн грн, в тому числі 9,2 млн грн надійшло від платників-юридичних осіб м. Маріуполь.

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-червень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно у 4 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 712 тис. гривень, з них третя частина – це сплата податку за нерухомість, яка перебуває у власності мешканців м. Маріуполь.

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Шановні громадяни, з більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників податку на нерухомість – фізичних осіб та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням http://10.80.31.32/data/files/204870.jpg

 

Донеччина: «Фантом» продовжує проведення заходів, направлених на боротьбу з незаконними потоками товарів

Спецпідрозділ «Фантом» продовжує активну діяльність з контролю ситуації з переміщення товарів на лінії розмежування, майже щодня зупиняючи порушників, які намагаються нелегально провезти як великі, так і малі партії промислових та продовольчих товарів.

Так, 09 липня 2017 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») під час контролю за переміщенням товарів через лінію розмежування на КПВВ «Гнутове» було проведено огляд автомобіля CHEVROLET LACETTI, який прямував до міста Сніжне. Підчас огляду транспортного засобу співробітниками підрозділу було виявлено 42 упаковки гербіцидів, насіння та 10 блоків тютюнових виробів, які водій приховав на місці запасного колеса та мав намір незаконно перевести на тимчасово окуповану територію з метою реалізації.

З незаконного обігу вилучено товарів орієнтовною вартістю 17,3 тис. гривень.

Стосовно громадянина за даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, матеріали для прийняття рішення згідно чинного законодавства направлено до суду.

 

До уваги платників ПДВ! Що потрібно робити при зупиненні реєстрація ПН/РК!

Головне управління ДФС у Донецькій області, відповідно до роз’яснення Державної фіскальної служби України, розміщеного на головній сторінці офіційного веб-порталу, повідомляє наступне.

У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК, пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ.

Пояснення можна подати у вигляді повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі – Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо ПН/РК, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).

Електронні формати Повідомлення та додатку до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нагадуємо, що критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567.

 

За фактами легалізації доходів співробітниками фіскальної служби Донецької області підготовлено 35 матеріалів

З метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Протягом шести місяців 2017 року за результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донецької області співробітниками управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДФС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України 35 матеріалів за фактами легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, з них 16 було складено у сфері державних закупівель.

За результатами розгляду підготовлених співробітниками фіскальної служби матеріалів до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 20 кримінальних проваджень на суму понад 93,6 млн гривень та арештовано майно підприємств, що приймали участь у злочинній діяльності, майже на 2,3 млн гривень.

 

 

Категория: Информация | Добавил: konstantinovka (13.07.2017)
Просмотров: 336 | Рейтинг: 0.0/0 |
Поделиться
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Наш опрос

Какой год считать датой рождения Константиновки:
Всего ответов: 258
Мини-чат
Статистика

На ВПК онлайн : 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Погода в Константиновке

почем валюта?

Последние комментарии

Хороший прикол с велосипедом. Видимо, в Европу на

Понравился снимок с велосипедом. Это, видимо, в Ев

Ну ти, друже, чуть не увесь мій фейсбук сюди запхн

Из всех перезагрузок ничего хорошего не будет.Каки

Правильно,админ.Все они одним миром или элем мазан

Чай уже купил, под следующие выборы приеду, вручу.

Cпасибо за коммент, содержащий экономическую оценк

Админ пытается донести, что сила ночи, сила дня -

 

Последние объявления

[19.06.2013][Реклама, оформление]
Рекламное агентство полного цикла "Клад" (0)
[17.05.2013][Фото, видео съемка]
Свадебная фото/видеосъемка Константиновка (0)
[12.03.2013][Разное...]
Святогорск отдых в детском лагере Чкалова (0)
[02.01.2013][Ремонт]
Ремонт и реставрация ванн в Константиновке (1)
[27.11.2012][Комплектующие]
Куплю модем 3G Huawei Е1550 Е171 или Е173 (2)

Copyright MyCorp © 2024

29.03.2024