Пятница, 26.04.2024
Вся правда о Константиновке         Первый.Некоммерческий.Уютненький.


обро пожаловать!

У нас читают

Информация [728]

Праздники Украины




                                 

Главная » Статьи » Новости налоговой службы » Информация

НОВИНИ ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Право платника ПДВ на бюджетне відшкодування

Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що поняття терміна «позовна давність» та порядок її обчислення визначено главою 19 «Позовна давність» Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).

Відповідно до п. 1 ст. 256 ЦКУ під терміном «позовна давність» розуміється строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Статтею 257 ЦКУ встановлено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. При цьому за зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання (ст. 261 ЦКУ).

Таким чином, за зобов’язаннями по поставлених товарах/послугах відлік терміну позовної давності слід розпочинати з дати, яка визначена умовами договору як кінцева дата оплати таких товарів/послуг.

Також п. 102.5 ст. 102 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

Отже, визначені главою 19 ЦКУ та п. 102.5 ст. 102 ПКУ терміни не стосуються порядку відшкодування ПДВ, який встановлено ст. 200 ПКУ, та показників податкової звітності з ПДВ.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з п. 200.4 ст. 200 ПКУ при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу –

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Пунктом 200.7 ст. 200 ПКУ визначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації з ПДВ.

Таким чином, у разі заявлення суми ПДВ до бюджетного відшкодування, платник податку має право враховувати у складі заявленої до бюджетного відшкодування суми ПДВ залишок від’ємного значення податку до повного його погашення, незалежно від сплину термінів позовної давності (1095 днів), у випадку коли суми ПДВ, з яких сформовано такий залишок, сплачені постачальникам товарів/послуг.

 

Розгляд звернень громадян – пріоритетний напрямок діяльності податківців Донеччини

Робота із зверненнями громадян є одним із пріоритетних напрямків в діяльності Головного управління ДФС у Донецькій області. Основні питання, які порушують мешканці Донеччини в письмових запитах є проведення контрольно-перевірочної роботи та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, роз’яснення податкового законодавства, реєстрація та облік платників, інформування про ухилення від сплати податків.

Так, за 6 місяців поточного року до фіскальної служби надійшло 242 письмових звернення громадян, що на 24 звернення або на 11% більше, ніж за відповідний період 2016 року. Зокрема, у червні 2017 року надійшло 24 письмових звернення громадян.

З початку року розглянуто 220 письмових звернень, за їх результатами:

- на 187 звернень надано відповідні роз’яснення;

- 9 звернень вирішено позитивно;

- 7 звернень направлено на розгляд за належністю до інших органів;

- 7 звернень повернуто авторам, оскільки звернення були оформлені з недотриманням вимог частини сьомої статті 5 Закону України «Про звернення громадян»;

- в 1 зверненні відмовлено у задоволенні;

- 9 звернень не підлягало розгляду.

Усі звернення розглянуті ґрунтовно та якісно, без порушення термінів.

Крім того, з початку року посадовими особами Головного управління ДФС у Донецькій області та територіальних органів проведено 33 прийоми громадян, у тому числі 16 виїзних, що складає майже 48,5% від загальної кількості.

Звертаємо увагу громадян, що вони також мають можливість потрапити на особистий прийом до керівництва як на районному, так і на обласному рівні, згідно із затвердженими графіками прийому.

Ознайомитись з графіком особистого прийому громадян керівництвом Головного управління ДФС у Донецькій області на 2017 рік можна за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/kontakti-/.

 

Податковою міліцією Донеччини перекрито канал розповсюдження фальсифікованих тютюнових виробів – вилучено 55 тисяч пачок контрафактних цигарок

Головним управлінням ДФС у Донецькій області в рамках операцій «Акциз-2017» та «Рубіж-2017» продовжуються заходи, направлені на протидію незаконному виготовленню та розповсюдженню фальсифікованої продукції.

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО («Фантом»), оперативного управління та слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області встановлено мешканця м. Маріуполя, який налагодив постачання до торгівельної мережі міста незаконно виготовлених тютюнових виробів відомих брендів без марок акцизного податку.

Користуючись послугами доставки одного з відомих на ринку України поштових операторів, він отримував посилки з тютюновими виробами з м.Ужгород та ближнього зарубіжжя, які накопичувались на складах та у подальшому реалізовувались кінцевим споживачам через роздрібну торгівельну мережу.

За результатами проведених санкціонованих обшуків складських приміщень вилучено близько 55 тис. пачок контрафактних тютюнових виробів відомих брендів без марок акцизного податку орієнтовною вартістю 1,4 млн гривень.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України.

Слідчі дії тривають.

 

Викрадення ТМЦ: порядок відображення у податковому обліку 

 Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що умови і порядок відшкодування збитків у господарській сфері визначено главою 25 Господарського кодексу України (далі – ГКУ).

Відповідно до ст. ст. 224-226 ГКУ учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов’язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завданні цим збитки суб’єкту, права або законні інтереси якого порушено.

При цьому, учасник господарських відносин, який вчинив господарське правопорушення, зобов’язаний вжити необхідних заходів щодо запобігання збиткам у господарській сфері інших учасників господарських відносин або щодо зменшення їх розміру, а у разі якщо збитків завдано іншим суб’єктам, - зобов’язаний відшкодувати на вимогу цих суб’єктів збитки у добровільному порядку в повному обсязі, якщо законом або договором сторін не передбачено відшкодування збитків в іншому обсязі.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розд. V та підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Згідно з п. п. «а» і «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п. п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни), за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

газу, який постачається для потреб населення.

Пунктом 198.5 ст. 198 ПКУ визначено, що платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п. 189.9 ст. 189 ПКУ).

Враховуючи викладене, кошти, що надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за пошкоджене, знищене або викрадене майно (без урахування щтрафних санкцій і пені), розцінюється як компесація вартості такого майна та відповідно включається до бази оподаткування ПДВ.

Якщо особу, винну у пошкодженні, знищенні або викрадені майна, не встановлено, та відповідно відшкодування збитків винною особою не відбувається, то платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ст. 198 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ.

 

Донеччина: податкова міліція вилучила з незаконного обігу металобрухту на 800 тисяч гривень

 Оперативним управлінням, слідчим управлінням фінансових розслідувань та управлінням оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО («Фантом») Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області в ході відпрацювання ринку металобрухту викрито схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами приватного підприємства, що займається оптовою торгівлею брухтом чорних та кольорових металів.

Так, під час проведення слідчих заходів у рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, було проведено низку обшуків в офісах та на промислових майданчиках цього підприємства, де здійснювалися незаконна заготівля та переробка лому кольорових та чорних металів, який приймався у суб’єктів господарювання та населення за готівку. Службові особи підприємства не відображали операції з металобрухтом у податковому та бухгалтерському обліку, завдяки чому ухилилися від сплати до бюджету податку на прибуток у розмірі понад 5 млн. гривень.

За результатами проведених заходів вилучено з незаконного обігу понад 40 тон необлікованого брухту чорних та кольорових металів на загальну суму 800 тис. грн. та спеціальну техніку й вантажний автотранспорт на суму понад 3 млн. гривень.

Тривають слідчі дії, направлені на погашення збитків завданих державі.

 

 До уваги платників податків! Податковий календар  

 19 липня 2017 року - останній день сплати:

єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за II квартал 2017 року

20 липня 2017 року - останній день подання:

- податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2017 року, платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- податкової декларації акцизного податку за червень 2017 року;

- податкової декларації рентної плати за червень з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень 2017 року у разі не подання податкової декларації на 2017 рік;

- звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників;

19 липня 2017 року - останній день сплати:

- авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп;

- єдиного внеску, нарахованого за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств).

Для виробників тютюнових виробів:

- суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Податкового кодексу України, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'яти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробниками тютюнових виробів до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки.

 

Трансфертне ціноутворення: особливості заповнення звіту про контрольовані операції

 Головне управління ДФС у Донецькій області з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю з питання трансфертного ціноутворення повідомляє наступне.

Наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 468 (далі – наказ № 468) «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Звіт та Порядок) набув чинності 16.06.2017 року та виданий згідно з п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з метою запобігання виникненню спірних питань під час складання та подання Звіту про контрольовані операції.

Враховуючи викладене, звіт про контрольовані операції, здійснені платниками податків протягом 2016 звітного року, заповнюється та подається за оновленою формою та в порядку, затвердженими наказом № 468. Водночас Звіти за 2016 рік, подані платниками до набрання чинності наказом № 468, вважаються дійсними.

З роз’ясненнями щодо особливостей заповнення Звіту про контрольовані операції можна ознайомитись в листі ДФС України від 10.07.2017 №17973/7/99-15-02-01-17 «Про набрання чинності наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 468» за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72277.html

 

ГУ ДФС у Донецькій області: вже 45 підприємств звернулись до фіскальних органів для розблокування податкових накладних

 З початку повноцінної роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (далі – СМ КОР), тобто, починаючи з 03 липня 2017 року, вже 45 підприємств Донеччини звернулись до фіскальних органів для розблокування податкових накладних/розрахунків коригування.

Так, протягом двох тижнів роботи СМКОР, суб’єкти господарювання Донецької області подали 213 повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування на загальну суму 27,9 млн гривень. З них вже розглянуто 85 повідомлень, по 11 поясненням прийнято рішення щодо реєстрації таких документів. Іншим 74 – відмовлено у реєстрації з повідомленням причин.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПКУ.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відхиленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується окремо по кожній податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

 

За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили майже 85 мільйонів гривень

 На даний час у Донецькій області зареєстровано 1300 підприємств - платників рентної плати за спеціальне використання води, які за шість місяців 2017 року перерахували до бюджетів всіх рівнів 84,7 млн гривень. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами. У порівнянні з надходженнями 2016 року перерахування зросли на 23 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що якщо протягом шести місяців суб’єкти господарювання не сплачують або сплачують не в повному обсязі рентну плату, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування. Так, з початку року до Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації фахівцями фіскальної служби області направлено інформацію по 31 підприємству, за якими рахується податковий борг у сумі 41,1 млн гривень.

Довідково повідомляємо, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал 2017 року – 9 серпня та 19 серпня 2017 року відповідно.

 

 

Категория: Информация | Добавил: konstantinovka (20.07.2017)
Просмотров: 216 | Рейтинг: 0.0/0 |
Поделиться
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Наш опрос

Какой год считать датой рождения Константиновки:
Всего ответов: 258
Мини-чат
Статистика

На ВПК онлайн : 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Погода в Константиновке

почем валюта?

Последние комментарии

Ну ти, друже, чуть не увесь мій фейсбук сюди запхн

Из всех перезагрузок ничего хорошего не будет.Каки

Правильно,админ.Все они одним миром или элем мазан

Чай уже купил, под следующие выборы приеду, вручу.

Cпасибо за коммент, содержащий экономическую оценк

Админ пытается донести, что сила ночи, сила дня -

А мне все равно - ваши Березины, Омельяновичи, мас

В свином «скандале» ни стыковки,ни соотношения фак

 

Последние объявления

[19.06.2013][Реклама, оформление]
Рекламное агентство полного цикла "Клад" (0)
[17.05.2013][Фото, видео съемка]
Свадебная фото/видеосъемка Константиновка (0)
[12.03.2013][Разное...]
Святогорск отдых в детском лагере Чкалова (0)
[02.01.2013][Ремонт]
Ремонт и реставрация ванн в Константиновке (1)
[27.11.2012][Комплектующие]
Куплю модем 3G Huawei Е1550 Е171 или Е173 (2)

Copyright MyCorp © 2024

26.04.2024